כל שיטות האיטום

כל האוטמים במקום אחד

איטום בהתזה

יריעות ביטומניות

זיפות

 

שיטות האיטום הקיימות

כאשר אנו מעוניינים לחדש או לבצע איטום גגות יש לדעת כי קיימת שיטה וותיקה שהיא איטום באמצעות זפת, אך מה שמוזר שלמרות כל הטכנולוגיה עדיין מבצעים איטום בשיטה זו בגלל שהיא זולה יותר ואם היא נעשית נכון האיטום יהיה מוצלח.

שיטת זיפות גגות

מריחת זפת לצורך איטום

 

לגבי זיפות גגות שהיא שיטה ישנה מאוד, החיסרון הוא שיש לבצע לפני הקיץ סיוד בכדי שהבית לא יהיה חם בגלל שהזפת שחורה וקולטת היטב את השמש, מה שגם יגרום לסדקים וכשלים עם הזמן בגלל החום.

השיטה השנייה יריעות ביטומניות

שיטת האיטום הטובה ביותר היא באמצעות יריעות ביטומניות  מדובר על יריעות מוכנות שמכילות גם זפת וגם חומרי בידוד והגנה נגד רטיבות וחום. שיטה זו מתאימה על זיפות או על גבי יריעות ביטומניות קודמות. גם לגגות מרוצפים, למרפסות, קירות ולרצפות, שיטה זו מתאימה. תקופת האחריות הגבוהה ביותר ניתנת לשיטה זו של איטום, בגלל חומר הגלם שביריעות הביטומניות והיעילות שלה על כל מיני שטחים אם גגות או אם למטרות אחרות.

איטום ביריעות ביטומניות

הלחמה באמצעות יריעה ביטומנית

מדובר על תמורה איכותית בהחלט למחיר ואין צורך בטיפול נוסף. החיסרון היחיד הוא שניתן לפרוס רק על גבי שכבה ביטומניות אחרת או זפת, איטום זה מומלץ פחות בגג שיש בו דודי שמש היות ויש צורך לפרק את הדוד ולהתקינו מחדש וכן,יש צורך להתחשב בשיפועי הגג.

איטום עם חומרים פולימריים בהתזה

שיטת האיטום בהתזה היא אחת מהשיטות הטובות ביותר לאיטום גגות ברמה גבוהה. שיטה זו נחשבת לנפוצה והסיבה היא היעילות שלה. חומרי האיטום הם חומרים פולימריים, היא קלה ליישום כך שבאמצעות מכונה החומר יותז על הגג וכן מי שיש לו גג משופע, חומר זה הוא מומלץ לאיטום. תהליך זה מתבצע במהירות והאיטום מתייבש מהר. ניתן לאטום מרתפים, מחסנים, מקלטים ואיטום חיצוני של מבנים.

איטום בהתזה על מרתף

שיטת איטום בהתזה

איטום בחומרים אקריליים

האיטום האקרילי הוא פחות נפוץ והוא מיועד על גגות בטון חשופים או גגות משופעים. היתרון באיטום זה הינו הקלות שבאיטום ובצבע הלבן שמיועד נגד שמש. ניתן לבצע איטום זה על זפת כאשר יש להלבין את הגג או על יריעות ביטומניות כתוספת הגנה מפני קרני השמש בימי הקיץ. האחיזה של איטום אקרילי תהיה חזקה על גג בטון.

 
Yes No